דגים - כן וכמה ולמה...

דגים זה טוב או רע?

קראו עוד

סירופ אגבה

בואו לקרוא את החדשות האחרונות על הסירופ המתוק

קראו עוד

טיפול רוחני רגשי לקידום בריאות כלי הדם והלב

ינואר 2011

 

הורדת רמות הכולסטרול בכל מחיר ובכל דרך עלולה להיות מסוכנת ביותר ולכן טוב יותר יהיה אם נאמץ לנו דרך חיים שתתרום לבריאות המערכת הקרדיו וסקולארית בתור מערכת שלמה, המהווה חלק מין הגוף השלם. אני מאמינה שאם ניתן לגוף את ההזדמנות ואת התנאים, הוא ידע לאזן את עצמו וגם את רמות השומנים שבדמו על פי צרכיו.


ההיבט הרוחני סימלי של רמות גבוהות של כולסטרול בדם עד כדי גרימת נזק:

 

בעולם המטפיזי רוחני, רואים בכל מצב שאינו מאוזן, השתקפות של דפוס מחשבתי או התנהגותי קלוקל. לכל מצב יש סיבות ריגשיות המאפשרות אותו. דפוסי מחשבה ואמונה ספציפיים גורמים להתפתחות תופעות ומחלות שונות.
במצב של עודף כולסטרול - האדם סותם את זרימת השמחה בחייו, יוצר אמונות, מחשבות והתנהגויות שאינן מאפשרות לשמחה לזרום בחייו. משקעי שומנים בכלי הדם, משקפים רגשות שליליים כמו רגשות אשם או בושה המצטברים בהדרגה וחוסמים את המערכת. האם אתה מאפשר לרגשותיך להצטבר בתוכך עד כי אינך יכול עוד ואז הינך מתפרץ החוצה?
האם אתה חש סתום או תקוע? מה יקרה אם תחלוק את רגשותיך? מה אתה יכול לעשות כדי להגדיל את הזרימה בחייך? איך תוכל לשחרר את המיגבלות?

כדי להבריא עלינו לשנות את דפוסי התנהגותנו ולאפשר לעצמנו לזרום יותר בקלילות ולהנות מהכאן והעכשיו של חיינו. חשוב למצוא את השמחה בתוכנו ולהתחבר אליה.

לואיז היי, אחת מהמובילות בתחום העידן החדש ומחברת 18 ספרים בנושא, מציעה לטפל גם בצד הרוחני סימלי של עודף כולסטרול ולחזור ולשנן את המשפט הבא כ-20 פעמים במשך היום:
"אני בוחר לאהוב את החיים. ערוצי השמחה שלי פתוחים לרווחה. אני מעורר חיים חדשים בתוכי. אני זורם"

 

לצעדים נוספים לקידום בריאות כלי הדם והלב קראו כאן.

..

בברכת רפואה שלמה

רחל קשת

מאמנת אישית מקצועית, תזונאית נטרופתית ורפלקסולוגית בכירה. משלבת עבודה טיפולית עם אימון מחקר,הוראה וכתיבה.