דגים - כן וכמה ולמה...

דגים זה טוב או רע?

קראו עוד

סירופ אגבה

בואו לקרוא את החדשות האחרונות על הסירופ המתוק

קראו עוד

מה באמת גורם למחלות כלי דם ולב?

 

ינואר 2011

מה באמת גורם למחלות כלי הדם והלב? ברור שזוהי סוגיה מורכבת ואין אני מתיימרת לתת תשובה חד משמעית לשאלה חשובה זאת. אך תמיד האמנתי, שאם נדע את הסיבה נוכל לפתור טוב יותר את הבעיה.

להתעלם מהסיבות ולתת מענה לסימפטומים בלבד, נראה לי לא נכון.

כן, יש מצבים שלמרות הכל יש להשתמש בתרופות - אבל בואו נהיה קודם כל נאמנים לגופנו ונבדוק איפה אנחנו יכולים לקחת אחריות ולתת את הכי טוב שאנו יכולים.

חברת השפע שלנו צורכת כמות שומנים מוגזמת, הרבה מעבר לכמות הנחוצה לקיום של בריאות תקינה. אך לא כל השומנים הם אותו דבר! חלקם של השומנים בריא וחיוני לבריאות וחלקם של השומנים מאוד מסוכן! כנראה תופתעו לקרוא שהשומנים המסוכנים ביותר הם דווקא השומנים הבלתי רוויים.
שומנים אלה מצויים במרגרינה, בחלב מהומגן ובשמנים רבים מין הצומח, אשר כדי להפיק אותם, משתמשים לעיתים בתהליכים המקלקלים את השמן, ואם הם טבעיים, ולא מאוחסנים בתנאים נאותים, הם נוטים להתקלקל במהירות רבה, ולהרעיל את גופינו ברדיקלים חופשיים התורמים לסתימת כלי הדם. הכוונה מלבד המרגרינה לשמנים הנוזליים, כמו שמן תירס, שמן סויה, שמן חמניות, שמן קנולה ושמן פישתן. בקיצור דווקא רוב השמנים שאמצעי התקשורת מטיפים לנו להשתמש בהם, כדי להוריד את רמות הכולסטרול, עלולים לפגוע בבריאות כלי הדם.
רק כדי לסבר את האוזן: בתהליך יצירת המרגרינה, מוזרמים לשומן הצמחי הבלתי רווי, מולקולות של מימן דרך מסננת ניקל כדי להפוך את השמן מנוזל למוצק. תהליך הקשיה זה הופך את חומצות השומן לחומצות מסוג טרנס, אשר מאוד מזיקות לבריאות וגורמות להשמנה.

שמן קנולה, אולי יכול לעמוד בחימום בטמפרטורות גבוהות, אך תהליך יצורו גורם ליצירת חומרים מסוכנים בתוכו. 

שמן קוקוס, שמן זית, אבוקדו וחמאה הם דווקא השמנים הטובים שלנו בתנאי שהם מתוצרת טובה, ואנו שומרים ומשתמשים בהם כראוי.

בעיירה קטנה במסצוסטס, FRAMINGHAM נערך מחקר על הלב. במשך 50 שנה, במרווחים של חמש שנים, נלקחו עדויות בריאות מ – 6000 תושבים, ולא נמצא קשר בין רמות כולסטרול לבין צריכת הכולסטרול. למעשה, ההיפך הובחן, ככל שצריכת השומנים הרווים, המכילים כידוע כולסטרול, היתה גבוהה יותר...רמות הכולסטרול בדם היו נמוכות יותר...(Arch Inter Med, 1992,152:1371-2 )

הפירסום המסיבי כנגד הכולסטרול הסית את תשומת הלב מהמקור האמיתי של מחלות כלי הדם והלב.
 אז מה באמת גורם למחלות כלי דם ולב?

אכילת שומנים מהסוג הלא נכון

שימוש מופרז בסוכרים
שימוש רב באוכל מהיר JUNK FOOD
שימוש מופרז בפחמימות ריקות
ישיבה ממושכת וחוסר פעילות גופנית

כל אלה גורמים להווצרות תהליך דלקתי בכלי הדם, שעל פי המחקרים האחרונים, הוא הוא הגורם לטרשת העורקים ולבעיות כלי דם ולב.

תזונה המכילה כמות נמוכה מידי של שומנים רוויים, מעלה את הסיכון לשבץ מוחי כתוצאה מדימום תוך מוחי. במחקר שפורסם באוניברסיטת הרווארד בבוסטון שבארה"ב נמצא קשר הפוך בין צריכת שומנים וחלבונים לסיכון לדימום תוך מוחי.החוקרים טענו כי בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר היו נשים שצרכו דיאטה דלת שומן וגם סבלו מלחץ דם גבוה. המסקנה של מחקר זה היתה, שמי שסובלים מיתר לחץ דם, רצוי שיגדילו במעט את כמות השומנים.
במחקר מטעם המרכז הרפואי האוניברסיטאי "דיוק" בארה"ב ושהתפרסם במאי ,1999 נמצא כי בני אדם שרמות הכולסטרול שלהם נמוכות מ-160 נוטים יותר למצבי דיכאון וחרדה ואפילו לניסיונות התאבדות לעומת מי שרמותיהם תקינות או גבוהות.
במחקר ישראלי שפורסם עוד בשנת 1994 בכתב העת Journal of clinical psychiatry, הוכח כי חולים שרמות הכולסטרול בדמם היו נמוכות ביצעו ניסיונות התאבדות רבים יותר מחולים שרמותיהם היו תקינות או גבוהות.

1. Ancelin ML, et al. Gender and genotype modulation of the association between lipid levels and depressive symptomatology in community-dwelling elderly (the ESPRIT study). Biol Psychiatry 2010;68(2):125-32

 

 כותבת המאמר רחל קשת מאמנת אישית מקצועית, תזונאית נטרופתית ורפלקסולוגית בכירה. משלבת עבודה טיפולית עם אימון מחקר, הוראה וכתיבה